Б'юті індустрія – це динамічна і творчо насичена сфера, яка приваблює багатьох людей. Однак, постійна робота з клієнтами, високі вимоги та конкуренція можуть призвести до професійного вигорання. Від цього, на жаль, не застрахований ніхто.
Тож ми маємо декілька порад для вас, аби уникнути такого стану та працювати в задоволення.
 
Найперше і найголовніше – не перенавантажуйте себе. Не працюйте понаднормово. Краще взяти меншу кількість клієнтів та попрацювати комфортно, не виснажуючи свій організм. А також не забувайте робити невеличкі перерви аби випити кави, поїсти чи, навіть, зробити розминку чи відпочити. 
В beauty бізнесі є золоте правило - клієнтський запис майстра не повинен перевищувати 80% всього його робочого часу. Це вважається вже надмірним навантаженням.

Організуйте своє робоче місце так, щоб вам було комфортно там знаходитись та працювати. Підтримуйте порядок на робочому столі, використовуйте зручні меблі і техніку. Додайте затишку вашому кабінету завдяки атмосферній підсвітці, декоративним рослинам та увімкніть на фон розслаблюючу улюблену музику. Організуйте свій простір так, щоб вся потрібна продукція та приладдя були в комфортному та швидкому доступі.

Делегуйте завдання. Якщо є можливість, передавайте частину своїх обов'язків колегам чи профільним фахівцям. Це дозволить зменшити навантаження і зосередитись на найважливіших завданнях. 
Якщо ви працюєте в салоні, де є адміністратор, передайте ведення вашого запису йому. В більшості салонів, де є посада адміністратора, ведення запису є прямим обов’язком адміністратора. Також ви можете використовувати спеціальні програми для ведення запису клієнтів, де клієнт може сам обрати зручний час без вашого безпосереднього залучення в цей процес. 
Якщо, наприклад, ви обожнюєте знімати відео, але монтаж віднімає багато ваших сил – краще знайдіть фахівця, який вам в цьому допоможе, а ви не будете витрачати свій ресурс на речі, які не приносять вам задоволення.

Введіть для себе правило закінчення робочого дня. Оберіть час, наприклад 21:00 - це буде та година, після якої ви маєте проводити свій особистий час без відволікань на монтаж відео, повідомлення та інші робочі моменти. Дотримуйтесь встановленого графіку роботи і намагайтеся не працювати понаднормово. Це допоможе зберегти баланс між роботою і особистим життям. Спробуйте менше споживати робочого контенту в соціальних мережах, подивіться відео на іншу тематику, аби не фокусуватись постійно лише на роботі. 

Навчіться казати “ні". Не беріть на себе занадто багато обов'язків або велике навантаження клієнтського запису. Важливо вміти визначати свої межі і дотримуватись їх. Оцінюйте обʼєктивно свої можливості аби не перенапружуватись як фізично, так і емоційно. 

Не забувайте про поповнення навичок та підвищення кваліфікації. Навчання у  майстрів, за якими ви давно слідкуєте чи зустріч з людьми суміжних професій додадуть вам більшого натхнення та мотивації творити. 

Віднайдіть сенс у своїй роботі - згадайте свій шлях, як ви починали і що пройшли, хваліть себе навіть за невеликі здобутки. І не забувайте відпускати погані моменти, будь то незадоволений клієнт або накладка в записі - це є частиною вашої роботи, а не вашою особистою проблемою. Не намагайтеся бути ідеальним у всьому. Не може бути все завжди лише позитивно, памʼятайте, що будь-які труднощі роблять вас сильнішими та стають вашим досвідом. 

Знайдіть цікаві заняття окрім роботи – хоч бʼюті сфера є дуже творчою та цікавою, важливо проводити час без думок про роботу, а зосередитись на чомусь іншому. Відвідайте новий заклад чи сходіть на премʼєру нового фільму. Або ж завітайте до спа-салон і розслабте тіло та думки на декілька годин. Якщо ж ви любитель активного відпочинку, чудово підійдуть ігри в бадмінтон чи теніс, катання на конях або ж навіть невеликий похід.

Не забувайте приділити достатньо часу сну. Це є одним з найголовніших аспектів нашого життя та чудового самопочуття. Спробуйте лягати раніше, аби мати можливість поспати не менше 7-8 годин. А вставайте, навпаки, трішки раніше аби встигнути насолодитись часом з собою та збиратись не поспішаючи.  Якісний сон є ключовим фактором для відновлення сил і боротьби зі стресом. Створіть свої певні вечірні та ранкові ритуали, це можуть бути заняття йогою, перегляд серіалу чи випити чашечку улюбленого чаю під прослуховування улюблених треків.
Так само, як і сон, велику роль грає харчування. Важливо аби воно було збалансованим. Та не забувайте робити собі невелику перерву на обід під час роботи. Збалансоване харчування забезпечить організм необхідними речовинами для підтримання енергії і здоров'я, а працювати не на голодний шлунок набагато приємніше!

Приділіть певний час спілкуванню з близькими. Підтримка з боку сім'ї і друзів є важливим ресурсом та підтримкою у складні періоди життя. Вони допоможуть розділити ваші позитивні моменти та допоможуть порадами у разі потреби.

Не забувайте за відпустку.  Постійна робота без перерви може призвести до накопичення стресу та втоми. Відпустка допомагає зменшити його  рівень, що сприяє покращенню загального самопочуття та підвищенню продуктивності після повернення до роботи. Тож після повернення ви будете готові до купи нових планів та ідей та матимете приплив енергії до їх реалізації.

 

Тест на баланс життя

Це колесо балансу життя, яке допоможе визначити наскільки збалансоване ваше життя за 8 основними сферами.

Заповніть кожен сектор за шкалою від 1 до 10, де 1 - мінімальний рівень задоволеності, а 10 - максимальний. Проаналізуйте результат та складіть план, як ви можете покращити сфери, якими ви найменше задоволені.

Така практика допоможе наочно визначити, якій сфері ви приділяєте найбільше свого часу, а яка потребує вашої уваги.

 

 

Сподіваємось, наші поради допоможуть вам уникнути вигорання та знайти баланс між роботою та життям. Бажаємо вам натхнення у всіх ваших починаннях!