Привіт Бьюті Хантер!

Часто ви питаєте нас як зробити свої процедури стерильними та безпечними для клієнта та себе. Сьогодні ми підготували для вас докладну методичку про правила дезінфекції та стерилізації пінцетів для брів – це базова інформація, яку просто повинен знати кожен бровист! Беремо блокнот, ручку (або робимо позначки у смартфоні) та вникаємо.

 

Як правильно стерилізувати пінцети та інструменти для брів?

Часто у бровістів виникає питання, чи повинні вони стерилізувати пінцети для брів, оскільки, на відміну від манікюру, корекція брів здається простою та не травматичною процедурою.

Відповідно до державних санітарних норм і правил: якщо інструмент, навіть суто гіпотетично, може пошкодити шкірний покрив та контактувати з біологічними матеріалами та рідинами (шкіра, волосся, кров та інше) – його необхідно дезінфікувати та стерилізувати!

 

Для того, щоб зробити процедуру корекції брів безпечною за санітарними нормами, ваші інструменти повинні пройти декілька етапів очищення:

  • Дезінфекція;
  • Очищення перед стерилізацією;
  • Стерилізація (термічна або хімічна/холодна стерилізація);
  • Правильне зберігання стерильного інструменту.

 

 

Так-так, дезінфекція та стерилізація – це абсолютно різні поняття, незважаючи на одну мету – обробку інструментів.

Дезінфекція - це базова обробка інструменту від патогенних і умовно патогенних мікроорганізмів, вона не робить інструмент стерильним, лише очищає його від найпоширеніших “бацил”.
Тільки повна стерилізація знищує всі можливі бактерії, віруси та мікроорганізми і робить ваш інструмент безпечним на 100%.


Дезінфекція пінцетів для брів

Перший етап обробки інструментів – це дезінфекція. Вона виконується одразу після роботи з інструментом. Усі використані інструменти поміщаються у боксик із спеціальним дезінфікуючим розчином. Важливо, що перед цим промивати та прочищати пінцети та інші інструменти не можна, щоб не поширювати забруднення по більшій площі.

Такі дезінфікуючі рідини можуть бути вже у готовому вигляді або у форматі концентратів, які потрібно попередньо розводити з водою у певній пропорції.

 

Серед готових засобів для швидкої дезінфекції:

  • АХД 2000 Експрес,
  • InLei F360 Готовий рідкий дезинфікуючий засіб,
  • Біолонг універсальний

 

Робота з такими засобами може відрізнятися: замочування інструменту у рідині або розпорошення засобу до мокрого стану інструмента; за часом на 10-15 секунд або до 1 хвилини. Ми рекомендуємо дотримуватись інструкцій на баночці.

 

 

Концентрати для дезінфекції:

  • Сурфаніос лемон фреш;
  • Бланідас Актив Ензим;
  • Бацилол.

Ці препарати для дезінфекції потрібно розводити з водою згідно з пропорціями (зазвичай таблиця з концентрацією робочого розчину вказана на кожному засобі). Для швидкої дезінфекції найчастіше роблять 0,5% розчин. Пінцети для брів та інші інструменти замочуються в розчині на 15-60 секунд (дотримуйтесь інструкцій на упаковці).

 

Очищення пінцетів та інструментів перед стерилізацією

Після швидкої дезінфекції пінцети мають пройти етап очищення перед стерилізацією. Пінцети та інструменти потрібно добре промити під проточною водою (1-3 хвилин достатньо) і видалити з них усілякі забруднення. Цей етап має й інший сакральний зміст - очистити пінцет від агресивних речовин, які можуть пошкодити покриття пінцета, якщо їх не змити.

 

Стерилізація пінцетів та інструментів бровиста

Найважливіший і останній етап - це стерилізація пінцетів та інструментів.
Тут ми познайомимося з кількома термінами: термічна стерилізація та хімічна (холодна) стерилізація. Кожна гарна по-своєму.

 

Для термічної стерилізації використовують такі агрегати як сухожарова шафа (сухожар) або автоклав. Вони різняться за принципами дії. Обробка у сухожарі відбувається за рахунок високих температур, а в автоклаві – за рахунок пари та низького тиску.

Головне пам'ятати, що перед термічною стерилізацією інструмент обов'язково потрібно просушити та запечатати в крафт-пакет.

 

Хімічна стерилізація, вона ж холодна, - це обробка інструментів у спеціальній хімічній рідині. Для цього використовуються засоби-концентрати. Які? Бонус - ті самі концентрати, як і для швидкої дезінфекції, тільки в іншій концентрації розчину. Для стерилізації використовують розчини 2,5% - 5%.

Нагадаємо: Сурфаніос лемон фреш, Бланідас Актив Ензім та Бациллол.

 

 

Сульфаніос лемон фреш має антикорозійні добавки - ви можете бути абсолютно спокійні, він точно не зашкодить покриттю пінцета. Бланідас і Бациллол таких добавок не мають, але ви все одно промиватимете інструмент після хімічної стерилізації. Тож головне не забути пінцет у розчині надовго.

Час експозиції пінцетів у розчині, як правило, вказано на упаковці та залежить від концентрації складу. Середній час: 15 хвилин при розчині 5% та 30 хвилин при 2,5% розчині.
Такі розчини є багаторазовими, згідно рекомендацій виробників, їх можна використовувати до 14 днів після чого розчин слід приготувати заново.

 

Обов'язково промивайте пінцети після хімічної стерилізації!

 

Важливим етапом після стерилізації є зберігання стерильного інструменту. 
Ідеальний варіант – під спеціальною УФ-лампою у крафт пакеті. 
Базовий спосіб зберігання - у запечатаному крафт-пакеті, який ви можете відкрити при клієнті. Плюс у карму та бонус до вражень клієнта про вас.

 


Який метод стерилізації вибрати бровісту?

Тепер про переваги того чи іншого способу стерилізації пінцетів.
Головне – стерилізують вони однаково ретельно!

Для термічної стерилізації необхідно купувати достатньо дороге обладнання (ціни на сухожар стартують від 1000 грн і вище, автоклав ще дорожче), що для бровиста-початківця може бути істотним мінусом.
Також, якщо ваші пінцети мають кольорове напилення, дія високої температури може згубно вплинути на зовнішній вигляд пінцету.
Досвідчені майстри ще говорять про те, що при частій регулярній стерилізації в сухожарі інструменти швидше тупляться і їх частіше потрібно заточувати.
За рахунок особливості обробки високою температурою, вам необхідно більше часу на обробку пінцету і щоб він охолонув. Тому необхідно мати другий комплект пінцетів та інструментів, особливо для майстрів із щільним записом.

 

Взагалі, мати додаткові комплекти інструментів – ознака гарного тону для будь-якого майстра та його відповідального ставлення до безпеки процедури та ретельності стерилізації.

 

Тому більшість майстрів бровістів віддають перевагу хімічній холодній стерилізації. Вона швидше, простіше і не потребує витрат на покупку спеціального обладнання. До того ж, ви можете купити один засіб для дезінфекції та стерилізації та зробити розчини з різною концентрацією. Для старту роботи бровістом – це ідеальний варіант.

 
Рекомендації щодо стерилізації пінцетів для брів

  • Майте кілька комплектів пінцетів для роботи. Один комплект використовуєте, другий тим часом стерилізується і навпаки. Особливо актуально для майстрів із щільним записом.
  • Всі ваші пінцети та інструменти повинні проходити три етапи стерилізації та правильно зберігатися.
  • Правильна стерилізація виглядає так: швидка дезінфекція у спеціальному засобі > очищення перед стерилізацією > стерилізація гарячим чи хімічним способом > зберігання пінцетів у закритому крафт пакеті чи УФ лампі.
  • Хімічна холодна стерилізація – більш зручний, швидкий та економічний спосіб стерилізації для бровістів.
  • Не залишайте свій інструмент надовго у хімічному розчині – пошкодуйте його. У цій ситуації довше не дорівнює ефективніше. Від того, що ви замочите пінцет на добу - стерильніше він не стане, а ось непридатним до роботи - стане.
  • Не нехтуйте правилами дезінфекції та стерилізації - це гарантія безпеки вашої та клієнта.
  • При покупці дезинфікуючих засобів обов'язково ознайомтеся з інструкціями та рекомендаціями щодо застосування. Не тільки ознайомтеся, а й дотримуйтесь!
  • Не забувайте, що окрім пінцетів та інструментів, перед роботою з клієнтами обов'язково потрібно дезінфікувати руки та робочі поверхні.

 

На цьому у нас все, сподіваємося, що ми відповіли на всі питання бровістів і тепер ви знаєте як правильно стерилізувати пінцети для брів. І пам'ятайте, бровісти, які дотримуються рекомендацій Бьюті Хантера, мають хорошу карму, щільний запис та гідний дохід. Тому не забудьте стати учасником системи лояльності Beauty Hunter Discount Club і нехай прибуде з вами бровна сила!