Уявіть, якби існував рейтинг кошмарів бровіста… Одне із топових місць посіла б сильна асиметрія брів. Точніше, не сама вона, як явище, а бажання клієнта швидко зробити брови максимально симетричними при такій особливості. 
На жаль, у більшості випадків спроба виправити саме сильно виражену асиметрію призводить до фіаско: майстру або не вдається задовольнити бажання клієнта або диспропорція стає ще більш помітною. 

Тому виникає питання: як працювати із сильною асиметрією брів, які прийоми потрібно використовувати та чого слід уникати?

 

Що таке асиметрія і якою вона буває

Загальновизнаним є той факт, що у кожної людини, в тій чи іншій мірі, присутня асиметрія рис обличчя. Це нерівномірність правої та лівої половини обличчя. Причиною такої асиметрії здебільшого є нерівномірність елементів кісток черепа, а її посилення пояснюється специфічністю міміки людини. До того ж, цікавим є те, що прояви асиметрії мають закономірний характер: якщо одна половина вища, то вона буде і вужчою. В такому випадку брова теж буде розташована вище, ніж на протилежній, ширшій половині обличчя. 


Існує два види асиметрії - вроджена та набута.

Вроджена асиметрія - брови знаходяться на різному рівні по трьох точках (початок, апекс, хвіст). Такі диспропорції виникають через  вроджені особливості будови кісток черепа, часто це обумовлено спадковісттю. У клієнта із вродженою асиметрією брів форма очей теж буде різною.

Набута асиметрія - брови знаходяться на одному рівні на таких точках: початок, хвіст. А апекс у однієї брови знаходиться вище, ніж у другої. Причиною набутої асиметрії брів та обличчя, зазвичай, є мімічні та фізіологічні звички, або перенесені травми чи захворювання. Ще одна дуже поширена причина - це неправильна корекція форми брів у минулому. Перещіпані брови - це спільний біль клієнта та майстра бровиста.

 

 

Як виправити сильну асиметрію брів?

Професійне моделювання форми брів, а також фування брів та шкіри допоможе візуально виправити асиметрію. Важливо дотримуватися такої поетапності в роботі. 

  1. Відмічаємо три опорні точки для побудови правильної форми брови - початок брови, апекс, хвіст.
  2. Визначаємо, яка брова знаходиться вище.
  3. Промальовуємо брову, що знаходиться вище, по лінії росту волосків. При цьому намагайтеся не розширювати брову по верхній та нижній лініі.
  4. Тепер переходимо до брови, що знаходиться нижче: вичісуємо нагору волоски. Це дасть змогу побачити, на скільки можна візуально підняти другу брову за допомогою фарбування. 
  5. Промальовуємо верхню лінію на ту ширину, на яку дозволяють волоски брів. Апекси брів мають бути приблизно на одному рівні. 
  6. Проводимо нижню лінію. Орієнтуємося по тій брові, яка розташована вище. Забираємо зайві волоски, але треба бути обережними із тією бровою, яка нижче, щоб не зробити її вужчою. 
  7. Перевіряємо точки початку і хвіст, щоб вони були на одному рівні (наскільки це можливо).

 


Чого не слід робити, працюючи із сильною асиметрією брів

В роботі з асиметрією брів є велика спокуса вдатися до активної корекції архітектури брів. Але цього не слід робити і на це є декілька причин. 

По-перше. Майстер може без проблем змінити форму брови за допомогою моделювання та фарбування стійким фарбником. Клієнт, звісно, буде дуже задоволений, бо отримав те, що хотів - однакові брови. Але вже через кілька днів матиме клопіт: фарба зійде зі шкіри, а клієнт вже не зможе самостійно повторити всі ті маніпуляції з бровами, які виконував досвідчений бровист. 

По-друге. Важливо прийняти до уваги те, що, коли є сильна асиметрія брів та очей, і ми хочемо зробити брови однаковими, асиметрія очей може стати ще більш помітною. Треба обов'язково враховувати цю особливість і не вдаватися до занадто активної зміни форми брів. 

 


Психологічні аспекти при роботі із диспропорцією брів

Іноді трапляються такі випадки, коли сильна асиметрія брів виникла саме через неграмотну побудову архітектури та корекцію форми у минулому. В такому випадку можна виконати корекцію форми, наскільки це можливо, і дати клієнту домашнє завдання - відрощувати волоски для побудови правильної форми в майбутньому. Обов'язково треба пояснити клієнту де саме краще не чіпати волоски взагалі, якщо він самостійно захоче прибрати їх в проміжках часу між корекціями. Також, у вигляді приємного бонусу до послуги, можна показати як промальовувати форму брів за допомогою декоративної косметики або як вкладати волоски фіксуючими засобами. Це стане в нагоді, коли фарба зійде зі шкіри і клієнту треба буде підтримувати форму брів або робити макіяж. 

Також важливо пояснювати клієнтам базову істину: брови - це сестри, але не близнючки. Ми можемо в деякій мірі зробити їх схожими між собою, але зробивши їх абсолютно симетричними, ми підкреслимо асиметрію очей, обличчя, доб’ємося зовсім протилежного ефекту. 
Важливо дотримуватися принципу «Все в міру», і, працюючи з асиметрією локально, намагатися не порушити загальну гармонію рис обличчя клієнта.